пятница, 17 декабря 2021 г.

Обери свою книгу

 Ось і добіг кінця цей чудовий Тиждень читання. Сьогоднішні «зимові та новорічні» книги користувалися особливою увагою малечі. Мабуть, тому, що всі ми чекаємо свята! Головне, що кожний читач обрав свою книгу для читання. Сьогодні Аліса із 3-В класу подарувала свої книги, щоб вони не просто лежали дома, а читалися в бібліотеці. Яка мудра думка у такої маленької дівчинки!

Обери свою книгу і читай з насолодою!

День п'ятий: "Зимові та новорічні" книги.


Аліса Куліш (3-В клас)

Активні читачі 2-А класу


четверг, 16 декабря 2021 г.

Сьогодні - книги Сергія Гридіна

 В четвертий день Національного тижня читання пропоную своїм читачам книги сучасного письменника Сергія Гридіна. Він пише чудові книги для і про підлітків, прекрасно розуміється їхніми проблеми, пропонує свій вихід із складних ситуацій. Маємо книги автора і для дорослого читача, і для дітей молодшого шкільного віку. Обери свою книгу, читачу!




среда, 15 декабря 2021 г.

Тиждень читання продовжується

 За планом шкільного Тижня читання день другий присвячений творчості чудової Казкарки Джінні (письменниці Євгенії Пірог), а день третій - презентація нової книги "Мокрий ніс" та іншим книгам Олени Осмоловської. Бібліотека вирує! Малюки з цікавістю розглядають та беруть додому почитати ці книги.










понедельник, 13 декабря 2021 г.

Дивина для читачів: книги, що оживають

 З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше проводиться Національний тиждень читання. За планом, читачі сьогодні знайомилися із книгами, що оживають. Це справжнє диво! Я, доросла людина, а цілий вечір бавилася - завантажувала додатки, розглядала ці книжечки, знімала відео. Зрозуміло, що й діти, яких в наш час важко чимось здивувати, зацікавилися, з інтересом слідкували за пригодами казкових героїв, що рухаються, розмовляють, живуть на сторінках книг! Всі ці дитячі книги були подаровані шкільній бібліотеці учнями школи та учасниками EdCamb-івських подій у школі. Книгу Макса Кідрука "Допоки світло не згасне назавжди" я купила особисто - вона також з доданою реальністю, що ще більше втягує читача в сюжет. Раджу читачам нашої шкільної бібліотеки негайно бігти сюди і знайомитися з цими дивними книгами!














пятница, 5 ноября 2021 г.

Раджу почитати

4 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти

Сьогодні, 5 листопада - Міжнародний день боротьби з кібербулінгом. Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

На тему кібер- та булінгу взагалі раджу прочитати книги, що маємо у шкільній бібліотеці:

Повість “Крейзі” — новий твір відомого сучасного українського письменника Сергія Гридіна, майстра психологічної прози для юнацтва. Це історія 16-річного хлопця, який живе у комп’ютерному світі й не уявляє свого життя без ґаджетів. Він почуває себе цілком щасливою людиною, допоки не зустрічає перше кохання, яке не лише дарує йому приємні миті, а й приносить перші серйозні випробування: на фізичну силу, моральність і гідність, кмітливість та винахідливість. Ось тут Артемові й знадобляться усі його досі набуті вміння. Але, як виявиться, часом важливою є не тільки сама перемога, як здобутий людиною досвід і справжні друзі.




“Не такий” — повість сучасного українського письменника Сергія Гридіна про підлітка, який страждає від надмірної ваги та має купу пов’язаних із цим неприємностей, зокрема проблеми у спілкуванні з батьками та своїми ровесниками. Однак, коли ситуація зовсім заходить у глухий кут, хлопець починає докладати зусиль, щоб усе змінити. Письменник надзвичайно правдиво та щиро викладає найпотаємніші думки свого головного героя, оскільки сам у дитинстві потерпав від зайвої ваги і довгий час переймався цим, допоки не почав працювати над собою і не довів собі та іншим, що невирішуваних проблем не буває.

Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/ne-takij-povist-dlja-pidlitkiv-jaki-shukajut-sebe-serija-skarbi-molodizhna-serija-sergij-gridin.html?gclid=Cj0KCQjwrJOMBhCZARIsAGEd4VHYdU5JkMxfz5z5wKiYZ1M-b7x8FhYSypGSHbl4dUJ8bHq70PkTWlsaAm1VEALw_wcB


Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/ne-ozirajsja-i-movchi.html?gclid=Cj0KCQjwrJOMBhCZARIsAGEd4VGg2zO5TybB9TkuUmWifhhST5dh0r5UdOiHBpg9zTLiSo1_-6VhfFsaAus5EALw_wcB





Вона мріяла знайти друзів. Її серце шукало кохання. А її дні були переповнені сльозами від пережитих знущань. І настала мить, коли Міра наважилася помститися тим, хто не давав їй змоги бути собою.

Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/pomsta.html

четверг, 18 февраля 2021 г.

Книжка як опора: що читати підліткам?

 Підлітки – вразлива категорія, люди, які гостро потребують внутрішніх опор для розбудови свого внутрішнього й зовнішнього світу. Вони дуже схильні до ризику, проте не завжди відчувають небезпеку. Як зазначає сімейна психологиня Світлана Ройз, вони часто перебувають у позиції «будьте зі мною – відпустіть мене».

Одна з порад, які дає Світлана Ройз, стосується рефлексії. Слід заохочувати в дітей бажання осмислювати світ і себе й ньому, і тут дуже на часі такі заняття, як сторітелінг (складання історій), написання есеїв, літературні гуртки, читання, курси сценаристки та акторської майстерності. Це все, за словами психологині, працює як психотерапія у складний період дорослішання.