суббота, 14 ноября 2015 г.
пятница, 13 ноября 2015 г.
Пишаємося земляком!
Сьогодні несподівано завітав до школи наш земляк, дитячий письменник з селища Широке Микола Васильович Олексієнко. Він показав нам нові Дипломи лауреата конкурсу "Українська мова - мова єднання" в двох номінаціях - за казки для дошкільнят та за гумористичні твори для школярів:
А в планах невтомного Миколи Васильовича - подання творів до Антології сучасної української літератури. Бажаємо успіху!!!
А в планах невтомного Миколи Васильовича - подання творів до Антології сучасної української літератури. Бажаємо успіху!!!
пятница, 30 октября 2015 г.
Єдина в світі повністю вишита книга
Єдина в світі повністю вишита книга - шедевр зроблений в
Україні.
Майстрині з міста Рівне Олена Медведєва і Анна Тимошок взяли
за основу перше видання «Кобзаря» 1840 року.
Для вишивання тексту був розроблений спеціальний шрифт,
ідентичний шрифту «Кобзаря» середини XIX століття. Вісім поетичних творів без
скорочень вишили методом стебновка, який дозволяє вільно читати поезії. На
кожній сторінці присутній традиційний український орнамент. Крім віршів книга
містить шість вишитих хрестиком картин періоду ранньої творчості Т. Шевченка.
Книга містить 48 сторінок з дикого льону розміром 36,5 х 26
см. Переплетення і шкіряна внутрішня обробка зроблені за зразком оформлення
стародруків. Вишитий «Кобзар» важить 3,3 кг, а зберігають його в спеціальній шкіряній
сумці-футлярі. Брати книгу в руки можна тільки в білих рукавичках.
пятница, 23 октября 2015 г.
17 аргументів на користь дитячих книжок
Шведська академія дитячої книги (the Swedish Academy for Children’s Books) — це організація, що складається з 18 «дитячих» письменників і художників, яких обирають що п’ять років, та яка ставить на меті поширювати хорошу літературу серед дітей і підлітків. Академія уклала перелік із 17 прописних істин, які час до часу варто відсвіжувати у пам’яті: навіщо світові і нам потрібні книги. Список, проілюстрований Свеном Нордквістом, переклали декількома десятками мов, а тепер і українською.
вторник, 13 октября 2015 г.
Лауреат Нобелівської премії з літератури у 2015 році
Вдруге в історії Нобелівська премія з літератури присуджена російськомовному авторові - громадянці Білорусії Світлані Алексієвич.
среда, 7 октября 2015 г.
Пізнавальне читання
Згідно Плану проведення в нашій школі Всеукраїнського місячника бібліотек - 2015 шостого жовтня ми читали та обговорювали книгу Євгена Білоусова "Славетні імена Придніпров'я". Учні 3-Г класу з цікавістю прослухали оповідання про козака-садівника міста Єкатеринослава Лазаря Глобу та безстрашного воїна, нашого земляка-дніпропетровця, що віддав своє життя заради великої Перемоги, Олександра Матросова. Від часів Великої Вітчизняної війни розмова перейшла до проблем сучасного життя - війни на сході України, появи переселенців та дітей - сиріт.
четверг, 24 сентября 2015 г.
Магазин однієї книги
Магазин Morioka Shoten в Токіо більше схожий на арт-проект, чим на книгарню. Це одна-єдина кімната, в якій протягом тижня, з вівторка по неділю, продається одна-єдина книга. Кожного вечора в цій дивній книгарні організуються різноманітні виставки, обговорення та інші заходи, пов'язані з книгою "тижня", що перетворює її в унікальне місце, в якому можна по-справжньому відчути книгу і повністью окунутися в її світ, не відволікаючись на інші сюжетні повороти.
понедельник, 21 сентября 2015 г.
Ювілей ілюстратора, знайомого з дитинства
Сьогодні виповнюється 95 років від дня народження Леоніда Вікторовича Владимирського -
письменника та художника, відомого ілюстратора дитячих книжок (народився 21 вересня 1920 року у Москві, помер там же 18 квітня 2015 року). Найвідоміші його роботи - малюнки до книг "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно" О.М. Толстого та "Чарівник Смарагдового міста" О.М. Волкова.
письменника та художника, відомого ілюстратора дитячих книжок (народився 21 вересня 1920 року у Москві, помер там же 18 квітня 2015 року). Найвідоміші його роботи - малюнки до книг "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно" О.М. Толстого та "Чарівник Смарагдового міста" О.М. Волкова.
Родился в Москве. Семья жила сначала на улице Палихе (д. № 8), затем — на Арбате.
С началом войны в 1941 году был призван в армию, в инженерные войска, успев окончить три курсаМосковского инженерно-строительного института (МИСИ).
После войны с отличием окончил художественный факультет института кинематографии (ВГИК), отделение мультипликации. Его дипломной работой стал первый в истории ВГИК диафильм, создание которого дало Владимирскому «путевку в жизнь»: его пригласили работать главным художником на студию «Диафильм», где им были созданы серии иллюстраций для 10 лент.
В 1953 году для диафильма «Приключения Буратино» по сказке А. Н. Толстого художник создал свой образ деревянного героя в полосатом колпачке — образ, ставший общеизвестным и считающийся классическим. После выхода книги «Приключения Буратино» в издательстве «Искусство» в 1956 году Владимирский целиком посвятил себя иллюстрированию книг для детей. Следующей широко известной работой художника стали иллюстрации к шести сказочным повестям А. Волкова, первая из которых — «Волшебник Изумрудного города» — вышла в свет в 1959 (истории создания сказки посвящена передача «Отчего и почему»).
Среди работ художника — иллюстрации к поэме А. С. Пушкина «Руслан и Людмила», к повести Юрия Олеши «Три толстяка», к «Приключениям Петрушки» М. А. Фадеевой и А. И. Смирнова, «Путешествию Голубой стрелы» Дж. Родари, сборнику «Русские сказки» и сборнику «Умная Марсела».
Суммарный тираж книг, изданных с иллюстрациями Леонида Владимирского, превышает 20 миллионов экземпляров.
Леонід Вікторович Владимирський: фотогалерея. |
вторник, 15 сентября 2015 г.
пятница, 11 сентября 2015 г.
Переможці конкурсу "22 Форум видавців"
10 вересня, у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької відбулася урочиста церемонія нагородження Премії «Найкраща книга 22 Форуму видавців».
пятница, 28 августа 2015 г.
четверг, 20 августа 2015 г.
Створено літературну мапу України
Літературні організації, клуби, бібліотеки, книгарні, арт-кав’ярні, видавництва та ЗМІ, що висвітлюють питання культури – відтепер це все можна знайти у спеціально створеному каталозі «Літературна мапа України».
Цей каталог створений з метою популяризувати літературу як важливий аспект розвитку української культури, а також для того, щоб допомогти налагодити партнерські відносини між різними установами.
Пошук по мапі можна здійснювати у трьох тематичних групах: Організації, Локації, ЗМІ.
До наповнення каталогу може долучитись кожен.
Опитування: Що читають українці?
Що нині читають українці? Громадське вирішило поцікавитися у перехожих на київських вулицях, чи мають вони час на книжки, і яку літературу обирають для себе. Детальніше
Нове життя відомої книги
Легендарну книжку історій про пригоди Петрика П’яточкина випустило харківське видавництво «Віват», повідомляється у прес - анонсі видавництва.
На історіях, які вигадала Наталя Гузєєва, зросло вже три
покоління маленьких читачів. А мультфільми про Петрика П'яточкина і Капітошку
із задоволенням переглядають і діти, і дорослі.
вторник, 18 августа 2015 г.
Чи може читання зробити нас щасливішими
Социальный антрополог и писатель Серидуэн Дови в своей статье для издания The New Yorker рассказала, каким образом чтение книг может лечить от психологических болезней, а также о целом направлении, исследующем этот феномен — библиотерапии.
Як виховувати у себе любов до читання
понедельник, 17 августа 2015 г.
Незвичайний підхід до залучення до читання
Перукар на ім'я Кортні Холмс організував акцію - кожна дитина, яка читає йому вголос книгу і обговорює її, може постригтися у нього безкоштовно.
9 дитячих книжок для першого читання
Виставлено перелік книжок для самих маленьких, щоб і їх заохотити до читання, пробудити інтерес до книги.
четверг, 13 августа 2015 г.
Нова книга Сергія Гридіна "Ти не такий"
Повість про підлітків і для підлітків “Не такий” українського сучасного письменника Сергія Гридіна викликала безліч дискусій та отримала дуже суперечливу критику від літературознавців, письменників, бібліотекарів.
Письменника звинувачували в тому, що дуже вже багато негативу та проблем зібралося на сторінках однієї книжки. Таку купу, мовляв, можна було розділити на кілька книжок… Та й не буває в житті, щоб так одразу одній людині стільки усього…
Але читачі, яким саме й адресована книжка – підлітки – сприйняли повість цілком нормально. Мабуть, їм імпонує така відвертість автора. Адже в повісті автор не бреше своїм читачам і не придурюється, що цього всього немає, що всі дорослі мають лише гарні наміри, або - що так і треба.
Чекаємо на зустріч з новою книгою! Спонсори, агов! Де ви?!
среда, 12 августа 2015 г.
"Читаючі" пам'ятники світу
На блозі "Книжковий континент" знову знайшла цікаву інформацію, яка, впевнена, сподобається моїм читачам.
Маршрутами літературних героїв
Блог Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова "Книжковий континент" в особі Марини Саричевої запрошує у літню подорож містами деяких літературних героїв. Цікаво!
Діти та гаджети: як запобігти залежності?
Телефони, планшети, електронні книги та комп’ютери – невід’ємна частина нашого життя. Сьогодні суспільство не можна уявити без безлічі електронних пристроїв, які стають обов’язковим атрибутом роботи чи дозвілля уже змалечку. Але коли можна давати дитині доступ до цих гаджетів?
Звісно, чітко визначених вікових рамок немає: батьки самостійно вирішують, коли настане момент купівлі телефону чи комп’ютера для дитини. Оглядач журналу «Forbes Woman», фахівець у галузі digital-залежності Френсіс Бус пропонує кілька порад, як убезпечити дітей від надмірного користування електронними пристроями.
Якщо в силу певних факторів ви вирішили, що настав той момент, коли потрібно придбати дитині телефон, почніть із найпростіших, - зазначає Френсіс. Достатньо простої моделі із невеликою кількістю функцій.
Пам’ятайте, що діти повторюють дії батьків. Тож якщо ви постійно заглядаєте у свій телефон чи не можете відірватись від стрічки новин, не чекайте, що дитина не буде проводити увесь свій вільний час, граючись в ігри на смартфоні абощо.
Щоб дитина не стала залежною від електронних пристроїв, Френсіс Бус радить частіше виходити з дітьми на прогулянки чи займатись різними справами, для яких не потрібно використовувати гаджети. Це на підсвідомому рівні покаже, що живе спілкування значно приємніше і краще, ніж спілкування у соціальних мережах чи онлайн-гра.
Також фахівець рекомендує нагадувати дитині, що смартфон – це не лише ігри та розваги, але і навчальний канал, за допомогою якого можна знайти чимало корисної пізнавальної інформації. Врешті, батьки повинні супроводжувати дитину на всіх етапах знайомства з електронними пристроями і нагадувати, що гаджети ніколи не зможуть замінити справжнє спілкування.
Вчені: ґаджети псують здатність дітей розрізняти емоції
Вчені: читання паперових книг ефективніше, ніж електронних аналогів
Вчені: ґаджети псують здатність дітей розрізняти емоції
Вчені: читання паперових книг ефективніше, ніж електронних аналогів
четверг, 6 августа 2015 г.
вторник, 4 августа 2015 г.
Книги, що додають смак життю...
Переглядаючи публікації на Facebook, які пропустила на відпочинку, знайшла дуже обіцяючу: "10 книг, после которых срочно хочется жить!" Запам'ятала цей список та пропоную своїм гостям, бо жити нам всім хочеться!!!
воскресенье, 26 июля 2015 г.
Всесвітній успіх української літератури
Відеоролік про Всеволода Нестайка та його всесвітньо відому повість для дітей "Тореадори з Васюківки".http://24tv.ua/zrobleno_v_ukrayini/toreadori_z_vasyukivki__vsesvitniy_uspih_ukrayinskoyi_literaturi/n572904
Як спонукати дітей до читання
Із своїми порадами про розвиток любові дітей до читання виступила Йоанна Ліндбек, шведська амбасадор з дитячого читання.
среда, 17 июня 2015 г.
понедельник, 8 июня 2015 г.
Література для читання влітку
З Наталією Дев'ятко я познайомилася, коли проходила курси підвищення кваліфікації в ДОІПП. Раніше я думала, що всі надруковані книги можна рекомендувати для читання моїм дорогим читачам. Але зараз друкується так багато продукції, яка замість виховання в дитині моральних якостей, навпаки, - спотворює душу дитини, пробуджує тваринні, агресивні, негативні емоції та вчинки. А Наталія Дев'ятко із своїми друзями "фільтрують" друкований потік і пропонують власні списки літератури для підростаючого покоління читачів. Чомусь, я довіряю цій молодій жінці і прислуховуюсь до її порад. Тому і вам пропоную книги, протестовані Наталією. Приємного читання, друзі!
пятница, 5 июня 2015 г.
четверг, 4 июня 2015 г.
"Коронація слова - 2015" "Вибір дітей"
Знайомтеся. Це нова спецпремія "Вибір дітей", яку сьогодні будуть вручати на "Коронації слова" за кращий твір для дітей. До дитячого журі увійшли 45 дітей від Донецької до Львівської областей. 45 профі, які ковтають книжки, як цукерки. Ці профі легко читали, та дуже складно обирали один твір з сімнадцяти. Ледве не плакали, бо всі твори їм дуже сподобалися... Сьогодні на Коронації буде озвучений ОДИН )) вибраний ними.
Автор малюнку, на основі якого розроблено статуетку - кришталеву кулю з читаючою дитиною всередині, англійська художниця українського походження Еліна Елліс.
Партнером проекту виступив Анатолій Євлахов, народний депутат України. Переможець отримає премію 3 тисячі гривень.
Автор малюнку, на основі якого розроблено статуетку - кришталеву кулю з читаючою дитиною всередині, англійська художниця українського походження Еліна Елліс.
Партнером проекту виступив Анатолій Євлахов, народний депутат України. Переможець отримає премію 3 тисячі гривень.
Корнейчуковська премія - 2015
Стали відомі імена фіналістів IIІ Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнейчуковська премія» за 2015 рік.
суббота, 23 мая 2015 г.
вторник, 31 марта 2015 г.
Книга в подарунок
27-го березня (могла б і 24-го, але була на курсах у Дніпропетровську) отримала в подарунок за участь у фото-конкурсі "Моя домашня бібліотека" роман сучасного молодого українського поета, прозаїка, есеїста та перекладача Сергія Жадана "Anarchy in the Ukr". Взагалі-то, я таких книжок побоююся, але син виявив бажання почитати її.
воскресенье, 15 марта 2015 г.
Новини сучасної української літератури
Опубліковано список книг, номінованих на здобуття престижної літературної премії Angelus.
До списку потрапило відразу чотири українських книжки: «Комашина тарзанка» львів’янки Наталки Сняданко, «Роман про батьківщину» Дзвінки Матіяш, «Книга забуття» Василя Слапчука та «Месопотамія» Сергія Жадана. Про це повідомила Gazeta Wyborcza.
До списку потрапило відразу чотири українських книжки: «Комашина тарзанка» львів’янки Наталки Сняданко, «Роман про батьківщину» Дзвінки Матіяш, «Книга забуття» Василя Слапчука та «Месопотамія» Сергія Жадана. Про це повідомила Gazeta Wyborcza.
четверг, 5 марта 2015 г.
пятница, 13 февраля 2015 г.
пятница, 23 января 2015 г.
Книги - ювіляри 2015 року
Розшукувала перелік книг - ювілярів року, знайшла на блозі BIBLIO-NIVKI Насолода книгою, але без українських книг. Відправила запитання з цього приводу авторці блогу Наталії Жаболовській. Чим мені сподобався цей перелік - є можливість прочитати книгу онлайн.
среда, 21 января 2015 г.
Найкраща українська книга 2014 року
Знані книголюби країни висловили свої думки про найкращу книгу 2014 року:
Андрухович Софія "Фелікс Австрія": Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, - долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.
четверг, 15 января 2015 г.
пятница, 9 января 2015 г.
Це цікаво
Многие пословицы, которые мы используем сегодня в речи автоматически, появились сотни лет назад. Со временем они потеряли половину своего содержания, а вместе с ним и половину заложенного смысла. Вплоть до противоположного. Полные варианты русских пословиц напоминает "Фитнес для мозга"
Подписаться на:
Сообщения (Atom)